Przedstawienie dla dzieci

Zapraszamy serdecznie 31 stycznia 2014 godz 10.45 na spektakl Teatru Gargulec poświęcony bezpieczeństwu na drodze pt. „Sygnalizatorek Jacek”.

Spektakl podzielony jest na dwie części. Pierwszą część stanowią warsztaty, utrzymane w konwencji mini-kabaretu. Poprzez wesołą, anegdotyczną formę, w spektaklu przedstawiamy  jednak zagadnienia istotne, takie jak odpowiedzialność na drodze, ocenianie zagrożeń, wynikających z włączania się pieszego w ruch drogowy, utrwalamy wiedzę o funkcji podstawowych oznaczeń drogowych. Kolorowe postaci takie jak Pan Żarówa przypomni dzieciom np. o roli oznaczeń odblaskowych. Te ważne informacje przemycane są w interakcjach, wesołych piosenkach, które stanowią  nienachalną i najradośniejszą zarazem formę nauki.

Część druga to  bajka. Dzieci  współuczestniczą w perypetiach Jeżyka, któremu wybudowano szosę podczas spaceru, co niechybnie odcina drogę powrotną do domu. Z tym dylematem uporać musi się  również  postać Kreta (doskonale radzi sobie z ulicą podkopując się pod nią), postać Muchy (owad przelatuje beztrosko nad szosą – czy to się dobrze skończy? Czy z ręką w gipsie też będzie takim ważniakiem?) .

Sygnalizatorek Jacek - plakat

Zostaw Komentarz

 
?> >